لطفا صبر نمایید...

روشهای جوانسازی غیر تهاجمی دور چشم

مهر ۱, ۱۳۹۷ با دکتر0
before-after-07-01.jpg

روشهای غیر تهاجمی جوانسازی دور چشم
در روشهای غیر تهاجمی عوارض کمتر از روشهای جراحی است ولی نتایج هم متوسط تا خفیف است و این روشها بیشتر در بیماران با درماتوشالازیس خفیف تا متوسط و افتادگی ابرووپلک خفیف و قوام منا سب پوستی و برجستگی چربی زیر چشم خفیف منا سب است.
ونیز در افاد جوان که تمایلی به انجام جراحی پلک(بلفاروپلاستی)ندارندویا افرادی که قبلاًبلفاروپلاستی انجام داده اند و دچار عود خفیف وشلی پوست شده اند انجام می شوند.
۱-جوانسازی باRF:
در این روش با استفاده از حرارت فیبروبلاستها تحریک شده و کلاژن و الاستین می سازند که با رسوب در پوست منجر به کاهش چروک می شوند.
فواصل درمان هر ۲تا ۴ هفته یکبار است و تعداد جلسات ۶تا ۱۰ جلسه است.
قبل از انجام بی حسی موضعی یک ساعت قبل از انجام دور چشم استفاده می شود و سپس کار انجام می شود است و حدود ۱۰ دقیقه دور هر چشم انجام می شود که باعث احساس گرما و حرارت می شود بعد از عمل پماد ساده چشمی هر ۲روز یکبار مصرف می شود عوارض به صورت قرمزی وتورم است که تورم در عرض ۲روز برطرف می شود و بهتر است در هنگام خواب از ۲بالش استفاده شود و نیز کمپرس یخ هر ۲۰ دقیقه به مدت ۲دقیقه استفاده شود نتایج بعد از ۲تا۳ماه مشاهده می شود که به صورت کاهش چروک و سفتی پوست است.
۲-لیزر فراکسل :
در این روش با استفاده از نور لیزر حرارت به پوست داده می شود که منجر به تحریک فیبروبلاستها می شود و کلاژن و الاستین ساخته می شود و منجر به بهبود تیرگی و چروک دور چشم می شود.
قبل از انجام لیزر بی حسی موضعی یک ساعت قبل استفاده می شود و سپس لیزر انجام می شود که منجر به قرمزی و تورم پوست تا ۲روز می شود و پوسته ریزی تا ۴روز اتفاق می افتد و بهبودی کامل یک هفته به طول می انجامد و فواصل درمان هرماه یکبار است و تعداد جلسات ۳تا ۵ جلسه است.
۳-پلاسماجت:
در این روش با استفاده از امواج رادیو فرکانس حرارت به پوست می رسد که در سفت کردن پوست و رفع چروک و تیرگی دور چشم استفاده می شود.
خوبی این روش نسبت به لیزر این است که وابسته به تیپ پوستی فرد نمی باشد وچون بعد از ایجاد حرارت پوسته روی ضایعه باقی بماند سرعت ترمیم بیشتر است.در این روش بی حسی موضعی یا زریقی استفاده می شود و سپس حرارت داده می شود و زخمهای کوچک در پوست ایجاد می شود و بهبود ۴تا ۱۰روز ایجاد می شود.
۴-تزریق بوتاکس دور چشم:
در افراد با چروک خفیف تا متوسط دور چشم استفاده می شود ولی در افراد با
۱-خشکی چشم۲-بیماریهایی مثل سنرم شوگرن و ارتریت روماتویید
۳-میاستنی گراویس ۴-فلج بلز ۵-بیماری چشمی ناشی از تیرویید
۶-سابقه بلفاروپلاستی ۷-حساسیت به بوتاکس ۸-شیردهی و حاملگی
۹-مصرف برخی داروها مثل جنتامایسین
نباید انجام شود.
تزریق باید توسط متخصص انجام شود زیرا در صورت تزریق نادرست در این منطقه احتمال غیر قرینگی صورت در هنگام خنده وجود دارد و نیز احتمال انتشار به داخل چشم و دوبینی وجود دارد.