لطفا صبر نمایید...

چگونه از پوست خود در تابستان مراقبت کنیم؟

ژوئن 28, 2018 با دکتر0

چگونه از پوست خود در تابستان مراقبت کنيم؟
نور خورشيد منبع اشعه ماورا بنفش است که تاثيرات مهمي بر پوست دارد
اثرات نور خورشيد بر پوست به شکل آفتاب سوختگي و تيرگي پوست و لک پوست و تغيير در سيستم ايمني پوست ايجاد چروک و پير شدن پوست و نيز ايجاد بدخيمي پوستي مي باشد.
راشهاي مختلفي نيز در پاسخ به نور مي توانند ايجاد شوند از جمله راش چند شکل نوري که به شکل ضايعات خارش دار در عرض چند ساعت بعد از تماس با نور خورشيد رخ مي دهد و بيشتر در خانمهاي جوان ايجاد مي شود
گاهي در پاسخ به نور آفتاب کهير ايجاد مي شود و گاهي واکنشهاي اکزمايي و يا افزايش حساسيت ايجاد مي شود.
برخي بيماريها هم مثل آکنه،اکزما،تب خال،پسوريازيس و روزاسه با نور مي توانند بدتر شوند.
بنابر اين محافظت ازآفتاب بسيار اهميت دارد و بهتر است از کلاه لبه دار و نيز لباس مناسب و نيز ضد آفتاب با فاکتور محافظتي کافي و با توصيه متخصص پوست بهره برد.نکته ديگر مصرف ضد آفتاب براي مناطق در معرض نور مثل لاله گوش وبيني است که محل شايعي جهت بدخيمي است و نيز بوم لب با ضد آفتاب براي محافظت از لب است. رفع جاي جوش
علاوه بر تاثيرات نور در فصل تابستان به علت تعريق عوارضي مثل عرق سوز شدن در چينهاي بدن نيز اتفاق مي افتد و نيز گرما و رطوبت زمينه ساز عفونتهاي قارچي است .جهت پيشگيري استحمام مرتب و تعويض مرتب لباسهاي زير و پوشيدن لباسهاي نخي و گشاد توصيه مي شود.
در تابستان به علت مسافرت احتما ل گزش حشرات بيشتر مي شود وجهت پيشگيري استراحت در مکانهاي مناسب واستفاده از کرمهاي دافع حشرات توصيه مي شود.
در تابستان انجام تفريحاتي مثل شنا بيشتر مي شود که مي تواند در انتقال عفونتهاي قارچي و زگيل و مولوسکوم و عفونتهاي چشمي و گوش موثر باشد.بنابر اين انتخاب استخر مناسب و رعايت بهداشت فردي و استفاده از لوازم شخصي توصيه مي شود.عکس زير نمايانگر واکنش نوري چند شکل است.


دیدگاه

Your email address will not be published. Required fields are marked *